Prizrenli iki Türk iş insanı Münir Lauşa ve Fevzi Şilik, Prizren Devlet Hastanesi’ne tam donanımlı ambulans bağışında bulundular. Ayrıca, Prizrenliler Derneği de 5 solunum cihazı bağışında bulundu.

Ambulans, bağış girişimini gerçekleştiren KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka’nın da katılımıyla Prizren Devlet Hastanesi Müdürü Dr. Afrim Avdaj’a teslim edildi.


Prizren Hastanesi yönetimi ile gerçekleşen görüşmenin ardından düzenlenen teslim töreninde bir konuşma yapan KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka, “Bugün memleketlerini unutmayan güzel insanların, ülke sağlık sistemine sunmuş oldukları desteklerini teslim etmek için biraraya gelmiş bulunmaktayız. Girişimimiz ile salgınla mücadele ettiğimiz bu kritik dönemde hastanenin tespit etmiş olduğu eksik hissedilen ambulans ve solunum cihazlarını tamamlamak üzere çalışmaları başlattık. Prizrenli iki Türk iş adamı sayın Münir Lauşa ve Fevzi Şilik beyefendi bu başlattığımız girişime kulak vererek, Prizren halkına ambulans aracını sağlayacaklarını belirttiler.

Prizren hastanesine yapmış oldukları kalıcı destekle, ambulans aracını bağışlayan Münir Lauşa ve Fevzi Şilik beyefendilere huzurlarınızda şahsım ve Prizren halkı adına teşekkürlerimi sunarım. Umarım bu ambulansa hiç ihtiyaç duyulmaz ama gerektiğinde de hayat kurtamak için her zaman Prizren halkının hizmetinde olacaktır. Bizlere her daim yardımlarını sunan İstanbul merkezli Prizrenliler Derneği de yine yanımızda olduklarını ve desteklerini esirgemeyeceklerini belirterek 5 solunum cihazı ile katkılarını sundu. Katkılarından dolayı başta dernek başkanı Gülen Aksu Türker hanımefendiye ve dernek üyelerine teşekkürlerimi sunarım.
Burdan göç eden ama aileleri ve akrabaları hala Prizren’de olan, bu topraklardan kopmayan ve bize her türlü yardımla yanımızda olduklarını hissettiren tüm dostlarımıza Prizren’e sağladıkları tüm yardım ve destekleri için huzurlarınızda bir kez daha teşekkürlerimi sunarım” dedi.
Prizren Devlet Hastanesi Müdürü Dr. Afrim Avdaj ise yaptığı konuşmada, KDTP Genel Başkanı Damkaya bu önemli girişiminden ve iş insanlarına bağışlarından dolayı teşekkür ederek, ambulans bağışının çok önemli bir dönemde yapılığına dikkat çekti. Avdaj, “Prizrenli iş insanları İstanbul’da yaşamalarına rağmen her zaman yanımızda olduklarını kanıtladılar” dedi.


Prizrenli iş insanları da ülkelerine yardım sunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Kaynak: Kosovaport.com

Önceki Haber

Sağlık Bakanı Koca: Son birkaç haftadır ülke çapında alınan tedbirlerin sayesinde salgının hızını kestik

Sonraki Haber

K. Makedonya’da günlük vaka sayısında 400’e yaklaşıldı