Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Enis Kervan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ağırladı.

Görüşmede, Kosova Cumhuriyeti ile Türkiye arasında sağlık ve eğitim alanında işbirliği  ilişkilerinin güçlendirilmesi ile Bölgesel Kalkınma Bakanlığı’na ait beş bölge alanında dengeyi sağlamak adına üniversite öğrencileriyle gerçekleştirilecek ortak projeler ele alındı.

Bakan Kervan, Rektör Tabakoğlu’na verdikleri destek ve sağladıkları işbirliğinden dolayı teşekkür ederek, Trakya Üniversitesi ile yapılan işbirliğinin Kosova Cumhuriyeti açısından önemli bir rol oynadığını vurguladı. Bakan Kervan ayrıca, iki ülke arasında üniversite anlaşmalarının devamı,  Kosova’dan yüzlerce öğrencinin Trakya üniversitesinde eğitim görmesi ve eğitimlerini tamamlamış olması ile Trakya Üniversite Hastanesinde yüzlerce Kosovalı vatandaşın tedavi görmesinin önemini de vurgu yaptı.

Görüşme, her iki taraf için dengeli bölgesel sosyo-ekonomik kalkınmayı ilerletmek amacıyla Bölgesel Kalınma Bakanlığı ve Trakya üniversitesi arasında ortak işbirliği temellerinin atılımı için önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Kosovaport

Önceki Haber

Karadağ Yüksek Mahkemesi Başkanı Medenica’dan Türkiye Adalet Akademisine ziyaret

Sonraki Haber

Yunanistan’da artan vakalar sonrası başbakan iki yeni tedbiri açıkladı