Kosovalı öğrencilerden 100’üncü yıl kutlaması

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı, Türkiye’de olduğu gibi dış ülkelerde de coşkuyla kutlanmaya devam ediyor.

Avrupa’nın en genç ülkesi Kosova’da da, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 100’üncü yılı değişik etkinliklerle kutlandı.

KOSOVALI Türklerin yoğun olarak yaşadığı ve Türkçe eğitimin resmi olarak verildiği Prizren’deki lise ve ilköğretim okullarında da kutlamalar gerçekleşti.

Prizren’in Emin Duraku İlköğretim Okulu’da düzenlenen anma etkinliğine T.C Prizren Başkonsolosu Celal Doğan, Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) milletvekilleri Fidan Brina Jılta ile Enis Kervan yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti ve Kosova milli marşlarının okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan okul müdürü Rahim Bekteşi, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 100’üncü yıl dönümünü kutladı.

Başkonsolos Doğan da, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümünü Kosova’da hep birlikte kutlamanın onurunu yaşadığını söyledi.

Milletvekilleri Kervan ve Jılta da yaptıkları konuşmalarında, dost ülke Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümünü kutladılar. Tören ilköğretim okulu öğrencilerinin hazırladıkları programla sona erdi.
hürriyet

Read Previous

Bulgaristan-Türkiye ilişkilerinin 100 yıllık geçmişi konferansta değerlendirildi

Read Next

Arnavutluk: Genç doktorların ‘kaçışını’ engellemek için çıkarılan yasa protesto ediliyor