Kosovalı liderler “Abe” için taziye mesajı yayınladı

Kosova Başbakanı Albin Kurti ve Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, eski Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin trajik ölümü vesilesiyle taziye mesajları yayınladı.

Kosova Başbakanı Albin Kurti, eski Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin öldürülmesi nedeniyle duyduğu üzüntüsünü dile getirdi.

Başbakan Kurti, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Eski Başbakan Shinzo Abe’nin öldürülmesi bizi üzdü ve şoke etti. Başbakan Abe, Japonya’nın seçkin bir lideri ve Kosova’nın harika bir dostuydu. Kosova Hükümeti ve halkı, Başbakan Abe’nin ailesi, arkadaşları ve Japonya halkı için dua ediyor” ifadelerine yer Verdi.

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, eski Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin trajik ölümü nedeniyle üzüntüsünü dile getirdi.

Osmani, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Abe’nin Kosova-Japonya ilişkilerinin derinleşmesinde önemli rol oynayan seçkin bir lider olduğunu ve Kosova halkının bir müttefiki olarak hatırlanacağını yazdı.

Paylaşımda, “Eski Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin trajik ölümü derinden üzdü. Kosova-Japonya ilişkilerinin derinleşmesinde önemli rol oynayan ve Kosova halkının müttefiki olarak hatırlanacak seçkin bir liderdi. Düşüncelerimiz Abe ailesi ve Japonya halkıyla birlikte” ifadelerine yer verildi.

67 yaşındaki Abe, bir mitingde yaptığı konuşma esnasında suikast sonucu hayatını kaybetti.

Kosovaport

Read Previous

Türk Yıldızları 30 yıldır gökyüzünü kırmızı beyaza boyuyor

Read Next

Sırp askerlerinin fotoğraflarının yerleştirildiği Srebrenitsa’da Müslümanlara provokasyon