Kosova Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanı Skender Reçica,  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı ( TİKA)  Kosova Koordinatörü Hasan Burak Ceran’ı kabul etti.

Görüşmede, Kosova Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanlığı ile TİKA arasında  işbirliğinin yoğunlaştırılması konusu üzerinde görüş alış verişi yapıldı.

Görüşmede TİKA Kosova Koordinatörü Ceran, TİKA’nın şu anda Kosova’da gerçekleştirmekte olduğu projeler hakkında Bakan Reçica’yı bilgilendirdi.

Ceran, Priştine vatandaşları için  olduğu kadar, Kosova için çok ihtiyaç duyulan bir proje olan otizmli ve down sendromlu kişiler için merkezin  inşa edilmesi  gibi projeler hakkında konuştu.

TİKA’nın sadece belediyelerle değil, aynı zamanda merkezi düzeydeki kurumlarla da   iyi bir işbirliği içinde olduğunu kaydeden Hasan Burak Ceran, Kosova halkına yardım etmek için her zaman hazır olduğunu  vurguladı.

Türk Hükümeti’ni tüm yardım ve destekleri için teşekkürlerini ifade eden Bakan Reçica, eğitim, ekonomi ve sosyal olmak üzere ihtiyaç duyulan tüm alanlarda  projelerle  Kosova’yı destekleyen TİKA başta olmak üzere, Türk hükümeti tarafından yapılan tüm yardımlar  için minnettarlığını dile getirdi.

Bakan Skender Reçica, “Sayın Ceran ile,  TİKA ve  Çalışma ile Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasındaki işbirliğini, tüm vatandaşların yararına olacak şekilde  somut projelerin gerçekleştirilmesiyle artırmak konusunda anlaştık” ifadesini kullandı.

 

 

Kosovaport

Önceki Haber

AİHM, Yunanistan’ın Batı Trakyalı kadına tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi

Sonraki Haber

Macaristan’dan AB’ye ‘Türkiye’ye söz verilen 6 milyar avro bir an önce ödenmeli’ çağrısı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fourteen − 6 =