“Kosova’dan Türkiye’ye Demokrasiye Selam” sergisi büyük ilgi çekti

Kosova’da Priştine Yunus Emre Enstitüsü ile Kosova’nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa Belediyesi’nin işbirliğiyle Türkiye’de 15 Temmuz tarihinde gerçekleşen darbe girişimi sırasında Anadolu Ajansı tarafından çekilen fotoğraflardan oluşan “Kosova’dan Türkiye’ye, Demokrasiye Selam AA Fotoğrafları Sergisi açıldı.

Mamuşa’nın Çanakkale Şehitler Anıtı Parkı’nda düzenlenen, “Kosova’dan Türkiye’ye, Demokrasiye Selam AA Fotoğrafları Sergisi ne Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Vekili Muhabere Albay Cem Şen, Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Selen Evcit, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Görevlisi İdriz Keskin, Mamuşa Belediyesi Başkanı Arif Bütüç ve Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Ülker katıldı.

sergi3-200x300

Törenin açılış konuşmasını yapan Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Ülker, ‘FETÖ’cü darbe girişimi yada kalkışması 15 Temmuz 2016 tarihinde yapıldı, bu girişimle savaş uçaklarıyla halkın üzerine ateş açıldı. Tanklar halkın üzerine sürüldü, medya yayınları kesildi halkın haber alma özgürlüğüne engel yapıldı’ ifadelerini kullandı. Mamuşa Belediyesi Başkanı Arif Bütüç’te, Kosova halkının her zaman her türlü destekle Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında olduğunu vurguladı.

Törende konuşan Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, “Türkiye Cumhuriyeti üzerinde emeller güden, Türkiye’yi bölüp parçalamak isteyen, Türkiye’nin birliğine bütünlüğüne göz diken şer odakları, terör yuvaları korksun. Çünkü biz 101 sene evvel Çanakkale’de ne yaptıysak, 15 Temmuz gecesi demokrasimizin sahip çıkmak için ne yaptıysak bundan sonrada bunu yapacağız” dedi.

Konuşmaların ardından sergi üst düzey davetlilerin kurdele kesimiyle açıldı. Davetliler daha sonra 15 Temmuz darbe girişimi gecesi AA tarafından çekilen fotoğrafları gezdiler.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Furkan Çako: “Erdoğan’a minnettarım”

Read Next

Atina’da hükümet karşıtı gösteri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *