Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı ve Milletvekili adayı Fikrim Damka ve Yenilikçi Türk Hareket Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili aday Ertan Simitçi oylarını kullandı.

Kosova Demokratik Türk Partisi KDTP Genel Başkanı ve Milletvekili adayı Fikrim Damka, oyunu Prizren’de kullandı.

Damka oy kullandıktan sonra yaptığı yazılı açıklamada, “11.12’yi  geçerek anayasal hakkımız ve vatani görevimiz olan oy hakkımızı kullandık. Kosovamıza ve toplumumuza hayırlı olmasını temenni ederim. Kötü hava şartlarına rağmen halkımızın oy kullanarak bizlere destekleklerini sunacaklarına ve Bizim Partimiz’e sahip çıkacaklarına inancım tamdır” ifadelerine yer verdi.

– Halkın iradesi demokrasimiz açısından esastır

Yenilikçi Türk Hareket Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili aday Ertan Simitçi oyunu Prizren’de kullandı.

Simitçi, oyunu kullandıktan sonra yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle seçimlerin ülkemize ve toplumumuza hayırlı olmasını temenni eder, tüm siyasi partilere başarılar diler ve bugün tüm oylama merkezlerinde çalışan görevlilere kolaylıklar dilerim.

14 Şubat seçimleri ülkemizin istikbali, demokrasisi ve anayasal düzeni açısından çok önemlidir.

Yeni siyasi dönemde parlamentoda çoğunluğun oluşması ve istikrarlı bir hükümetin kurulması konusunda halkın iradesi çok önemlidir. Geçen yıl yaşanan siyasi krizin aynısının yaşanmaması için bugün halkımızın daha bilinçli olduğunu bu seçim arifesinde gördük. Bu sebeple halkımız iradesi demokrasimiz açısından esastır.

Halkımız istikrarlı bir siyasi yönetim ve temsiliyet istiyor. Siyasi pazarlıklarla kurulan hükümetlerin nasıl kendileri tarafından bozulduğuna son 3 yasama döneminde hepimiz şahit olduk. Bu vesile ile, halkımız değişimden ve yenilikten yana olacaktır. Halkımız eskiyi değil; yeni olanı destekleyecektir. Baskı yapanı değil; ülkesi için düşünen ve üreten siyasi partileri destekleyecektir.

Yenilikçi Hareket, 2030 yılını İstikbal yılı olarak kendine hedef koydu. Bugün istikbalimize ilk adımımızı atıyoruz. Yenilikçi Hareket olarak, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık.

Şimdi söz ve yetki halkımızda. Hür ve özgür bir şekilde sandığa giderek ÜLKEMİZİ, HALKIMIZI, İSTİKBALİMİZİ, GELİŞİMİMİZİ, HAKLARIMIZI, SAĞLIĞIMIZI, GÜCÜMÜZÜ, DEMOKRASİYİ, GELENEKLERİMİZİ, REFAHIMIZI, EĞİTİMİMİZİ VE ÇOCUKLARIMIZI DÜŞÜNEREK oylarınızı kullanmalarını ümit ediyoruz.

Değerli halkım, saygı değer seçmenlerimiz; şunu açıkça belirtmek istiyorum, seçimlerin sonucu ne olursa ülkemizin demokrasisi kazanmalıdır. YTHP olarak sunmuş olduğumuz alternatif seçim programı ile özellikle de Türk seçmeninin iradesinin yine Türk siyasi partilerinden yana olması idi. Önemli olan toplamda çıkacak oy oranıdır. Demokrasilerde tekel olmaz; çoğulculuk olur. Çoğunluğun yer aldığı düzenlerde de her zaman istikrar ve başarı gelir. Bu sebeple de, Anayasa ile Türk topumuna tahsis edilen iki milletvekili görevine talibiz.

Değerli Yenilikçi Hareketin sevdalıları;

Bugüne kadar bizlere destek olan ve yanımızda duran tüm dostlarımıza, çalışma arkadaşlarımıza, teknik ekibimize, ailelerimize ve özellikle de cesaretlerinden dolayı 11 cesur Adayımıza sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

Rabbim bizleri muvakkat eylesin.

Allah utandırmasın.

Seçimlerin şeffaf ve sağlıklı bir şekilde geçmesini ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederken, tüm siyasi partile ve adaylara başarılar diliyorum.”

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

MATÜSİTEB’ten Gara’daki şehitler için başsağlığı mesajı

Sonraki Haber

KDTP seçim yarışını önde götürüyor