“Kosova’daki son operasyon ne ilktir ne son olacaktır”

Antakya Atatürk Stadı’nda düzenlenen partisinin Hatay 6. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Erdoğan, “(MİT’in FETÖ’nün Balkan ayağına yönelik Kosova operasyonu) Kosova’daki son operasyon ne ilktir ne de son olacaktır. Buradan, Kosova Cumhurbaşkanına teşekkür ediyorum. Ama Başbakana da ‘Yazıklar olsun.’ diyorum” dedi.

Erdoğan, Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesinin adeta küresel bir boyut kazandığını belirtti.

Bu durumdan Batı’nın rahatsız olduğunu dile getiren Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“PKK’nın ve bu yılanın yavrularından biri olan PYD’nin faaliyet sahasına baktığımızda her yerde ideolojik saplantısı olan kesimlerle irtibatları olduğunu görüyoruz. Aynı şekilde FETÖ, faaliyet gösterdiği ülkelerin tamamında Türkiye’nin aleyhinde ne varsa, hepsinin içinde hatta önünde yer alıyor.

Bölücü teröristleri nasıl gizlendikleri yerlerde bulup imha ediyorsak, FETÖ’cüleri de işte bak Kosova’dan 6 tanesini ne yaptık? Milli İstihbarat Teşkilatımız, orayla görüştü, paketledi, aldı, Türkiye’ye getirdi. Olay bu. Kosova’daki son operasyon ne ilktir ne de son olacaktır. Buradan, Kosova Cumhurbaşkanına teşekkür ediyorum. Ama Başbakana da ‘Yazıklar olsun.’ diyorum. Zira FETÖ terör örgütünün bu mensuplarını bize veren istihbaratçıları, İçişleri Bakanını görevden almak tarihi bir hatadır. Zira onlar görevini yaptı ama sen şimdi onların ailelerini kabul etmek suretiyle Elize Sarayı’nda ne yapıldıysa sen de aynını yaptın.

Kosova’yı Amerika’dan sonra ikinci sırada kabul eden Türkiye. Sen, bu Türkiye’ye karşı nasıl bunu yaparsın? Bu nasıl bir siyasettir? Bil ki siyasette idare layüsel değildir ama içeriden ama dışarıdan ben biliyorum ki Kosovalı kardeşlerim, Kosova Başbakanının attığı bu adımı asla kabul etmiyor. İyi bilirim Kosovalıları, onlar da beni iyi bilir, iyi tanır. Tabii ki şu serzenişim Başbakanın attığı bu adımadır. Bu tarz başarılı operasyonların devamı gelecektir, FETÖ ihanet çetesinin mensupları dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar, soluğumuz enselerindedir.”

Read Previous

Yunanistan Savunma Bakanı Kammenos Türkiye’yi hedef aldı

Read Next

Celtic taraftarlarından Filistin’e destek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *