Kosova Başbakanı Avdullah Hoti, yeni okul yılının başlangıcının görüşüldüğü belediye başkanları ile yapılan görüşmenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu toplantıda herhangi bir karar alınıp alınmadığına açıklık getirmedi.

Belediye başkanlarıyla görüşmenin  çok önemli olduğunu kaydeden Hoti,  yeni öğretim yılı için ana planın yakında Hükümet tarafından onaylanacağını söyledi.

” Görüşmede, eğitime yönelik  10 milyon Euro’luk ek bütçe tahsi edilmesini  ve belediyelere  ihtiyaç durumunda  harcayabilecekleri ilave olarak  29 milyon Euro thsis edilmesini  görüştük” şeklinde açıklama yapan başbakan Hoti,  yeni okul yılının başlangıcı hakkında yoğun bir şekilde görüş alışverişsinde bulunduklarını belirtti.

Okulların hangi şekilde açılacağı ve bir okulun  COVİD-19 vakaları ile karşılaşması durumunda nelerin yapılması gerektiği konusunu ele aldıklarını belirterek,   bununla ilgili olarak bir plan üzerinde durduklarını ifade eden Hoti,” pandemiyle ilgili durumun bir değerlendirmesini yaptık. Nasıl ilerleyeceğimiz konusunda anlaştık. Belediye başkanları ile yapılan görüşmeden çok memnunum. ” dedi.

Kaynak: Kosovaport.com

Önceki Haber

Bankalar Ağustos ayı emekli maaşlarını erken ödeyecek

Sonraki Haber

Türkiye enerjide ezberleri bozdu