Kosova’da yayınlanan “Türkçem” Dergisi 253. sayıya ulaştı

Türkçe’nin Kosova’da yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için önemli rol üstlenen Türkçem dergisi 253. sayıya ulaştı. 

Türkçem Genel Yayın Yönetmeni Zeynel Beksaç’ın 253. sayıyla ilgili yazısını sizlerle paylaşıyoruz:

Eksisiyle artısıyla bir yılı daha uğurluyoruz.

2022 tümümüze, tüm insanlığa, öncelikle sağlık, huzur ve başarı getirsin.

Pandemi yüzünden hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.

Dileğimiz odur ki 2022’de sağlıklı günler ağır bassın, bizi üzen vakalar olmasın..

Değerli okurlarımız,
2021 Türkçem dergisi açısından yoğun bir yıl oldu. Zengin bir içerikle size ulaşabilmek için yazar çizer dostlarla birlikte büyük emek harcadık. Verilen bu çabanın yansımasına umarız dergi sayfalarında tanık olmuşsunuzdur.

252. sayımız diğer sayılar gibi, az önce de vurgulamış olduğumuz gibi
özenle hazırlandı. Sayfaladıkça, okudukça bize hak vereceksiniz.

Değerli okurlarımız,
2022 yılında da bizim hedefimiz anadilimiz, Türkçemiz olacak. Balkanlarda bu dili daha nasıl ayakta tutabiliriz, yaşatabiliriz.. Türkçe eğitimdeki çocuklarımıza saygın öğretmenlerimizle birlikte edebiyatı sevdirmek için elden gelen çabayı sunacağız. Çünkü biz diyoruz ki, inanıyoruz ki, yaşadığımız bu topraklarda Türkçe eğitim varoldukça, Türk dili de varolacaktır. Bu uğurda bizler Türkçem olarak da bize düşen sorumluluğu bugüne kadar nasıl getirdiysek, bundan sonra da getirmekte kararlıyız.

Balkanlardaki Türkçe edebiyatın adresi olmaktan her zaman mutluluk duyduk. Sizler de bir an olsun bizleri yalnız bırakmadınız. Eserlerinizle her zaman destek verdiniz, yanımızda oldunuz.
Genç edebiyatçıların, öğrencilerin eserlerini yayınlamaktan inanılmaz haz aldık. Ad yapmış şair yazar dostlar da bizlere her zaman el uzattılar. Bu yolda bizlerle yol alan herkese yürek dolusu selam ve teşekkürler. İyi ki varsınız. İyi ki Rumeli’de güttüğümüz bu davamıza omuz verdiniz.

Bundan böyle de dilimizce yol almaya devam edeceğiz. Dilimizce güzellikler peşinden gideceğiz. Derdimiz sevgi, hoşgörü, barış, kardeşliktir!

Bir daha yeni 2022 yılının gönlünüzce bir yıl olmasını diliyoruz. Dünyanın neresinde olursanız olun, sevgi’ye sahip çıkın. Paylaşmaya sahip çıkın…

Yeni bir yılda, yeni bir Türkçem sayısıyla daha buluşana dek, hoşçakalın, dost kalın, yüzünüzden gülüş eksik olmasın.

Read Previous

Türkiye-Bosna Hersek Silahlı Kuvvetleri Dostluk Günü Saraybosna’da kutlandı

Read Next

“Rumeli’den Türkistan’a Türkçe” konulu 21 Aralık yarışması düzenleniyor