Kosova Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü tarafından umut veren açıklama geldi. Bugün ülke genelinde yalnızca  6 yeni koronavirüs vakası açıklandı. Böylelikle 21 Nisan itibariyle ülkede toplam vaka sayısı 604’e yükseldi.

Kosova Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada, 21 Nisan 2020 tarihinde, tanı konulmuş kişilerle temasta olan, hastaneye başvuran ve öğrenci yurdunda karantinadaki kişilere yapılan 191 testten yalnızca 6’sının pozitif çıktığı ifade edildi.

Koronavirüs tanısı konulan kişilere virüsün temas yolu ile bulaştığı belirtilirken, Prizren’de 2, Kuzey Mitroviça’da 2 ve İpek’te 2 vaka tespit edildi.

Kosova Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada ayrıca,  5 kişinin daha iyileşmesiyle birlikte, koronavirüsten iyileşenlerin sayısı 128’e ulaştığı belirtildi.

Diğer taraftan bugün, koronavirüs nedeniyle hamile bir kadın vefat ederken, Zveçan ve Leposaviç’ten de 2 ölüm haberi geldi. Böylelikle, Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 18’e yükseldi.

Kosova’da şu anda 458 aktif vaka bulunuyor.

 

 

Kosovaport.com

Önceki Haber

Dışişleri Sözcüsü Aksoy’dan Yunanistan’ın Türkiye’ye yönelik eleştirilerine tepki

Sonraki Haber

Yunanistan’da toplam vaka sayısı 2.401’e ulaştı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen + 3 =