Kosova Eğitim Bakanı Arbërie Nagavci, 19 Nisan’dan itibaren üniversite öncesi tüm seviyelerde yüz yüze eğitime tekrardan başlanacağını açıkladı.

Bakan Nagavci, Kosova Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü ve Sağlık Bakanlığı ile birlikte yüz yüze eğitimin başlaması kararı aldıklarını söyledi.

Bakan Nagavci açıklamasında, “19 Nisan Pazartesi gününden itibaren, üniversite öncesi tüm seviyelerinde yüz yüze eğitime yönelik herhangi bir kısıtlama olmayacaktır. Kosova Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü ve Sağlık Bakanlığı ile istişareler sonucunda yüz yüze eğitimin tekrardan başlamasına karar verildi. Belediyeler ve okullar, salgın durumuna bağlı olarak A, B veya C senaryolarından birine göre çalışmaya karar verecek. Belediyeler, bu kararlara göre eğitim sürecine devam etmeye hazır olduklarını açıklarken, hafta sonu okul binalarının dezenfekte edilmesine devam edilecek. Öğrencileri, öğretmenleri, velileri ve tüm okul personelini salgına karşı alınan önlemlere uymaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Kosova’da artan vakaların ardından okullar bir hafta tatil edilmiş ardından da yalnızca ilköğretim seviyesinde yüz yüze eğitime devam edilmişti.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

Bosna Hersek’teki Osmanlı mirası Ferhadiye Camisi 30 yıl aradan sonra mukabele geleneğine kavuştu

Sonraki Haber

Sokağa çıkma yasağına 17 kişi uymadı, maske kullanmayan 511 kişiye ceza kesildi