Kosova Sağlık Bakanı Arben Vitia, ülkedeki epidemiyolojik durum ve üçüncü doz aşının uygulanmasına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.Vitia, ülkedeki epidemiyolojik durumun hala endişe verici boyutlarda olduğunu ifade etti.

Sağlık Bakanı Arben Vitia düzenlediği basın toplantısında, Ulusal Halk Sağlığı Entitüsü tarafından üçüncü doz aşının uygulanmasına yönelik öneride bulunduğunu açıkladı. Bakan Vitia, gelecek yıl için üretici şirket ile bir milyon doz aşı alımına yönelik müzakerelerin başladığını belirtti.

Vitia, “Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü’nden gelen üçüncü doz aşı uygulanmasını değerlendiyoruz. Üçüncü doz aşı uygulanmasının başlaması durumunda özellikle nüfusun en hassas grupları öncelik olacaktır. Önümüzdeki yıl için 1 milyon doz Covid-19 aşısı için üretici şirketler ile görüşmeler başladı” dedi.

Bakan Vitia ayrıca, bu hafta içerisinde uygulanan aşı sayısının 1 milyona ulaşmasını beklediklerini belirterek, 4 bin hamile kadının aşı aldığını ve aşı yaşının 16 yaş ve üstü olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

Beşiktaş’ın yeni transferi Pjanic’in müthiş performansı Bosna Hersek’e yetmedi

Sonraki Haber

Göztepe Sırp teknik adam Nestor El Maestro ile anlaştı