Kosova’da otel sahiplerinden hükümete uyarı

Kosova Otel ve Turizm Odası, Hükümetten çalışma saatlerinin uzatılmasını ve otellerde toplu  faaliyetlere izin verilmesini talep etti.

Bu talebinin yerine getirilmemesi durumunda protesto eylemi düzenleyecekleri uyarısında bulunan Kosova Otel ve Turizm Odası  Başkanı Hysen Sogojeva ,düzenlediği basın toplantısında, Kosova Hükümeti tarafından alınan kararların uygun olmadığını da sözlerine ekledi.

Son kararla birlikte Kosova Otel ve Turizm Odası  olarak taleplerini hükümete yazılı şekilde  gönderdiklerini  ancak herhangi bir geri dönüş olmadığına işaret eden Sogojeva,  işletmelere danışmadan karar verilmemesi gerektiğini söyledi.

Oteller ve eğlence mekanlarında programların saat 01:00’e kadar devam etmesini talep ederek, “Tek taraflı olarak alınan tüm kararlar uygunsuz” dedi.

Şimdiye kadar Kovid-19 pandemisi nedeniyle  Ekonomik Canlanma Paketi’nden işletmelere ve işçilere herhangi bir finansal destek sağlanmadığını kaydeden Sogojeva, bu taleplerin karşılanmaması durumunda radikal önlemler alınmaması konusunda uyardı.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

DSÖ: Omicron varyantı en az 23 ülkede görüldü, aşıların etkisi henüz bilinmiyor

Read Next

Sırbistan, Cumhurbaşkanı Vucic’in emriyle tüm altın rezervlerini ülkeye geri getirdi