Kosova’da, Mamuşa – Pirana yolu açılışı yapıldı

Kosova Altyapı bakanı Lutfi Zharku, Bakan Yardımcısı Fehmi Mujota, Prizren Belediye Başkanı Ramadan Muja ve Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç’ün katılımıyla Mamuşa-Pirana yolunun açılışı yapıldı.

Kosova tek Türk Belediyesi Mamuşa’yı Pirana köyü ile bağlayan yolun önemine değinilen açılış töreninde konuşan Altyapı baklanı Lutfi Zharku, 6 kilometrelik yolun 1 milyon 50 bin Euro’ya mal olduğunu belirtti. Yolun Altyapı bakanlığı tarafından finanse edildiğini kaydeden Bakan Zharku, bu bölgede altyapının gelişmesi için yatırımlarına decam edeceklerini söyledi.

Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç yaptığı açıklamada, projesini 3 yıl önce hazırladıkları bu yolun hizmete verilmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Bütüç, açıklamasında Mamuşa’yı otoyola bağlayan yolun da bölgenin kalkınması için büyük önem taşıdığını dolayısiyle bu konuyu Alyapı Bakanı Lutfi Zharku ile ile aldıklarını ifade etti.

Arif Bütüç, Mamuşa’yı otoyola bağlayacak yol yapımı konusunda kısa zaman için yasa önergesinin Kosova Meclisi’nde görüşüleceğine dair bilgi verildiğini belirtti.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Musul’da 10 bin 500’den fazla kişi yerinden edildi

Read Next

Sofya’da ırkçı gösteride Türklere ve Müslümanlara yönelik sloganlar atıldı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *