Kosova’da kadınlar ve Mehmetçik birlikte yardım dağıttı

Prizren merkezli Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği, Kosova’da KFOR bünyesinde görev yapan Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı ile birlikte gerçekleştirdiği projeyle, yardıma muhtaç 60 aileye giysi ve battaniye yardımında bulundu.

Sivil toplum kuruluşları arasında en fazla çalışma gerçekleştiren derneklerden Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği, 2019 yılının ilk etkinliğini anlamlı bir projeyle gerçekleştirdi.

Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığıyla ortaklaşa gerçekleştirdiği proje hakkında konuşan Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Maide Şabani, ” Derneğimizin kurulduğu ilk günden ilk günden itibaren hep yardıma muhtaç ailelerin zor günlerinde yanlarında olmaya, elimizden geldiğince ihtiyaçları doğrultusunda onlara destek olmaya gayret gösteriyoruz. Bugün de yine Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı’yla birlikte yardıma muhtaç ailelerimizin ihtiyaçlarını gidermek adına bu projeyi gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Projenin gerçekleştirilmesinde derneğimize sunmuş oldukları desteklerden dolayı Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığına teşekkürü bir borç biliriz” ifadesini kullandı.

Yardım alan ihtiyaç sahibi ailleler, yardımlardan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

 

Kosovaport

Read Previous

Yunanistan suları batık gemilerden arındırılıyor

Read Next

Sırbistan’da hükümet karşıtı protestolar devam ediyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *