Kosova’da Merkez Seçim Komisyonu, COVİD-19 testi pozitif olan ve izolasyonda olan kişilerin oy kullanmasının mobil ekipler sayesinde sağlanacağını açıkladı.

Merkez Seçim Komisyonu Sözcüsü Valmir Elezi, COVİD-19 testi pozitif olan ve izolasyonda olan kişilerin oy kullanmasının mobil ekipler sayesinde sağlanacağını söyledi. Elezi, “104 mobil ekibin seçim günü, seçmenin kayıtlı adresine gönderilecek. Her ekip, 4 kişiden oluşacak. Bu dört kişilik ekip, üçü siyasi oluşumların temsilcileri ve bir hekimden oluşacak. Toplamda, 416 kişi
COVİD-19 testi pozitif olan ve izolasyonda olan kişilerin oy kullanması için çalışacak. MSK, Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü’nden alınan listeler çerçevesinde, oy hakkı bulunan ancak Covid-19 nedeniyle izolasyonda olan kişilerle telefonla irtibata geçiyor. Bu şekilde, seçmene nasıl oy kullanacakları konusunda bilgi veriliyor. Gezici ekiplerin üyeleri, maske, önlük, eldiven kullancak ve yanlarında dezenfektan bulunduracaklar.
Eğer evinizde koruyucu ekipmanlara sahip değilseniz, gezici ekipler güvenli bir şekilde oy kullanmanız için sizlere maske ve eldiven temin edecektir” dedi.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

Kuzey Makedonya ve Azerbaycan Turizm Sektörü Temsilcileri toplantısı gerçekleştirildi

Sonraki Haber

Sofya’nın nüfusu on yılda 80 bin kişi arttı