Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile ortaklaşa düzenlenen, “Finansal Yönetim ve Muhasebe” eğitiminin başarılı katılımcılarına, düzenlenen törenle sertifikaları takdim edildi.

Bölgesel Kalkınma Bakanlığı (BKB) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası(AİKB) tarafından dengeli bölgesel sosyo-ekonomik kalkınmayı ilerletmek amacıyla, Türkçe ve Arnavutça dillerinde gerçekleştirilen “Finansal Eğitim ve Muhasebe”  konulu çevrimiçi eğitim programı tamamlandı.

Eğitim, 18-29-01.2021 tarihleri arasında işletmelerin yoğun katılımı nedeniyle iki (2) grup halinde ve çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Bu faaliyet Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası arasında yapılan işbirliği sonucu Kosova’da bulunan Bakanlığın desteklediği işletmeler yanı sıra küçük işletmeleri de desteklemek amacı ile gerçekleştirildi.

Tören açılış konuşmasını  yapan Bölgesel Kalkınma Bakanı Enis Kervan, katılımcıları tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Bu eğitimin düzenlenmesinin amacının işletmeleri, verimli mali yönetim, muhasebe, insan kaynakları ve ekonomik kaynaklar alanlarında desteklemek olduğunu vurgulayan Bakan Kervan,  bu faaliyete katılımın ve başarılı bir şekilde tamamlanmasının işletmelerin yönetiminde daha başarılı ve pazarda daha rekabetçi olmasına hizmet etmesini dilediğini belirtti. Son olarak Bakan Kervan, BKB ve AİKB’nın kapasite ve kaynaklarının sürekli olarak arttırılmasıyla beraber işletmeleri desteklemek amacıyla diğer faaliyetlerin uygulanmasına devam edeceğini vurguladı. Bu nedenle, bu törene katılanları ve tüm işletmeleri gelecekteki etkinlikleri takip edebilmeleri açısından BKB ve AİKB’nın web sitelerini ziyaret etmeye davet etti.

Tören sonunda eğitimi başarıyla tamamlayan 40 işletmeye sertifikaları takdim edildi.

Kosovaport

Önceki Haber

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Yunanistan’la istikşafi görüşmeler önemli bir adımdır

Sonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 2021 yılının ‘Yunus Emre ve Türkçe Yılı’ olarak kutlanmasına ilişkin genelge