Kosova Meclis Başkanı Vjosa Osmani, Meclis başkanlık Kurulu toplantısının ardından  kemaraların karşısına çıkarak,  Perşembe günü  meclisin iki  oturum yapacağını duyurdu.

Osmani, bir oturumun tamamlanmamış noktaların devamı olacağını ve birinin yeni bir oturum olacağını söyledi.

“Bu Perşembe günü yine UÇK  Değerlerinin Korunmasına İlişkin Kanun Tasarısı ve Ekonomik İyileştirme Yasa Tasarısı elimizde olacak. Başbakan’ın diyaloğa ilişkin raporundan, İçişleri Bakanının gensoru ile ilgili karar taslağı ve salgının etkisiyle mücadele için geçici tedbirler hakkında prensipte oylama olacak” şeklinde açıklamaya yapan Meclis Başkanı Osmani, “bunlar, gerekli çoğunluğun sağlanamadığı 5 noktadır. Ayrıca iki yeni anlaşmanın oylanmasını içerecek yeni bir oturumumuz olacak” dedi.

Osmani, beş kez oylanamayan Ekonomik İyileştirme Yasa Tasarısının oylanmasına ilişkin olarak, yeterli oyu almanın koalisyonun sorumluluğunda olduğunu söyledi.

“Hoti, Ekonomik İyileştirme Yasa Tasarısı’nı oylayacak 61 milletvekiline sahip olamıyor. LDK muhalefette iken çoğunluğu elde etmenin PAN’ın sorumluluğunda olduğunu söyledi. Meclis Başkanı, “bu onların temel yükümlülüğüdür “dedi.

Osmani, Cuma günü Başbakan Avdullah Hoti’nin Sırbistan ile diyalog hakkında rapor vereceği bir toplantı yapılabileceğini de duyurdu.

Kaynak: Kosovaport.com

Önceki Haber

Yunan futbolcu Dimitris Pelkas, Fenerbahçe’de

Sonraki Haber

DSÖ: En iyi tahminle dünya nüfusunun yüzde 10’u Kovid-19’a yakalanmış olabilir