Kosova Başbakanı Albin Kurti, bugün belediye başkanlarını Covid-19’la mücadeleyi görüşmek üzere acil toplantıya çağırdı fakat belediye başkanlarının büyük çoğunluğu toplantıyı boykot etti.

Ancak Başbakan Kurti’nin davetine, 38 belediye başkanından yalnızca 12 belediye başkanı icabet etti. Kosova Belediyeler Birliği tarafından yapılan açıklamada, Başbakan Kurti’nin Covid-19’la mücadele komitesi toplantısına katılmama kararı aldıkları belirtildi.

Diğer taraftan Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, toplantıya Sağlık Bakanı Arben Vitia ve Yerel Yönetimler Bakanı Elbert Krasniqi’nin de katıldığı belirtildi. Açıklamada ayrıca, toplantıda Covid-19’un Delta varyantı ve bu varyantın yayılma hızının ele alındığı belirtildi.

Başbakan Albin Kurti, vatandaşlara birkez daha tedbirlere uyma çağrısı yaparak Delta varyantının bulaşma oranının çok yüksek olduğunu söyledi.

Kurti ayrıca, bu süreçte Hükümet, Belediyeler ile Polis ve müfettişler arasında işbirliğinin önemine de vurgu yaptı.

Yerel Yönetimler Bakanı Elbert Krasniqi ise, Covid-19’la mücadele sürecinde tüm belediyelere gerekli desteğin sunulacağını kaydetti.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

“15 Temmuz’u anlamayanlara nihai mesajı 2023’te vereceğiz”

Sonraki Haber

Çavuşoğlu’ndan Belgrad’daki Bayraklı Camii’ne ziyaret