Kosova Merkez Seçim Komisyonu’na bağlı Sayım ve Sonuç Merkezi’nde 17 Ekim’de yapılan belediye seçimlerine ait 300’e yakın sandıktaki oyların  yeniden sayımına başlandı.

Merkez Seçim Komisyonu (KQZ) sözcüsü Valmir Elezi, KQZ’nin siyasi oluşumların oyları ile adayların oyları arasında farklılıklar olduğu için sandıkların yeniden sayılması kararı aldığını söyledi.

Sayım ve Sonuç Merkezi’nde 17 Ekim’de yapılan Belediye Seçimlerine ait 300’e yakın sandıkta yeniden sayım sürecinin başladığını belirten Elezi,  “Merkez Seçim Komisyonu, siyasi oluşumların oyları ile adayların oyları arasında tutarsızlıklar olduğu için bu sandıkların yeniden sayımına karar verdi” dedi.

Elezi  ayrıca, bu sandıklardaki oyların  yeniden sayımının birkaç gün sürebileceğini ve KQZ’nin  belediye seçimlerinin kesin sonuçlarını açıklayacağını da sözlerine ekledi.

Yeniden sayımların birkaç gün sürebileceğini  ve oy sayımının  tamamlandıktan sonra, başka bir yeniden sayım olmazsa Merkez Seçim Komisyonu belediye  seçimlerinin kesin sonuçlarının  açıklanacağını belirtti.

Kosovaport

Önceki Haber

Türk boksör Özmen Belgrad’da son 16 turunda

Sonraki Haber

Kuzey Makedonya halkı yerel seçimlerin ikinci turu için sandık başında