Kosova’da 14 Mart Tıp Bayramı buruk geçti

Kosova Türk Hekimleri Derneği’nin 14 Mart Tıp Hekimleri Bayramı için düzenlediği gece Türkiye’deki deprem felaketi nedeniyle kutlama havasında değil anma olarak geçti.

Kosova Türk Hekimleri Derneği, 14 Mart Tıp Hekimleri Bayramı nedeniyle bir gece düzenledi.

Türkiye’de 6 Şubat tarihinde yaşanan asrın felaketi nedeniyle depremde hayatlarını kaybedenler için saygı duruşuyla başlayan törende bir konuşma yapan Kosova Türk Hekimleri Derneği Başkanı Atakan Koro, 14 Mart Tıp Hekimleri Bayramı’nı bu yıl Türkiye’deki deprem nedeniyle bayram havasında değil de depremzedeleri anmak için bir araya geldiklerini söyledi.

Davetliler arasında yer alan Yenilikçi Türk Hareket Partisi (YTHP) Genel Başkanı Ertan Simitçi de, depremde hayatlarını kaybedenlerin mekânlarının cennette olduğunu söyleyerek yaralılara da acil şifalar diledi.

Simitçi, Kosova’nın her zaman Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında olduğunu da sözlerine ekledi. Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Recai Yılmaz’ın da katıldığı program, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı’nda görevli Hekim Dr. Merve Utku’nun gecenin anlam ve önemini belirten konuşmasıyla sona erdi.

hürriyet

Read Previous

Türk başantrenör Yunus Öçal’ın Yunanistan’da gurur verici başarısı

Read Next

Yunanistan’da 11 yaşındaki çocuk, doğum günü hediyesi yerine depremzedelere bağış istedi