Kosova Yargı Konseyi’ne ilk kez bir Türk üye seçildi

Kosova Yargı Konseyine ilk kez bir türk üye seçildi. Meclis Genel Kurul çalışmaları kapsamında, “Kosova Yargı Konseyi’nin” çoğunluk olmayan topluluklara mensup üyesinin seçimi de yapıldı.

Mecliste yapılan oylamada Kosova Yargı Konseyi üyeliğine seçilen Ahmet İmami, 7 topluluk milletvekilinin oyları ile birlikte toplamda 79 oy aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan KDTP Milletvekili Fidan Brina Jılta, “İki yıla yakın bir süredir uğraşılarımızın sonucu Kosova’da ilk defa bir Türk üye, Kosova Yargı Konseyine seçildi. Destek veren tüm milletvekili arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.” İfadelerine yer verdi.

Kosova Yargı Konseyine seçilen Hukukçu Ahmet İmami ise sosyal medya paylaşımda, “Bugün Kosova Cumhuriyeti Meclisi tarafından oy çokluğu ile Kosova Yargı Konseyi üyeliğine seçildim! 2028 yılına kadar görev süresi olan Kosova Yargı Konseyi üyesi olarak bana duydukları güven için, Kosova Cumhuriyeti Meclisi milletvekillerine teşekkür ederim/ tesekkurlerimi sunarim. Allah’ın izniyle, anayasaya ve kanunlara saygı duyarak, görevimi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Kosovaport

Read Previous

AP’de yolsuzluktan tutuklanan Yunan milletvekili Kaili’nin yerine yeni başkan yardımcısı seçildi

Read Next

Yunanistan, terör örgütlerini meclis dışı bırakacak yasa hazırlığı içinde