Kosova Vize Serbestisi Oylarını Temin Etti

Avrupa Entegrasyonu Bakanı Dhurata Hoxha bugün düzenlenen bir basın toplantısında bu yılın sonuna kadar Kosovalıların serbest dolaşabilecekleri konusunda iyimserliğini ifade etti.

Avrupa Entegrasyonu Bakanı Dhurata Hoxha Kosova’yı tanımayan ülkelerin Avrupa Parlamentosu’nda birçok milletvekilin de vize serbestisini desteklediğini açıkladı:
“Vize serbestisi Entegrasyon’a doğru ilk adımlardan biridir. Bundandır bizler de reformlara devam edeceğiz. Aynıca Kosova’nın kriterleri yerine getirdiği ve vatandaşlarımızın vizesiz seyahati hak ettiğine göre vize serbestisi için Brüksel’den destek talep ettim. Avrupa Parlamentosu’nun Göç Komşuluk ve Genişleme Komisyonu’nun (LIBE) tüm üyelerinin vize serbestisinden yana oy kullanmalarının temin edildiğini memnuniyetle belirtebilirim. Ülkemizi tanımayan ülkeler temsilcilerinin de vize serbestisinden yana oy kullanacaklar arasında olduğunu da vurgulamalıyım.”

Bakan Hoxha vize serbestisi tavsiyesinin bu ayın sonunda ya da Temmuz ayının ilk haftasında çıkmasının beklendiğini söyledi. Hoxha bu vesile ile tavsiyenin olumlu olacağı iyimserliğini de bir kez daha dile getirdi.

Kosovahaber.net

Read Previous

Tarihi Başçarşı’da Mehteran Coşkusu

Read Next

Bosna katliamını “Ederlezi” ile andılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *