KDTP Genel Başkanı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, T. C. Priştine Büyükelçiliği İçişleri Müşaviri J.Albay Sedat  Sarıkaya, T. C. Priştine Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Albay İsmail Cenkeri Ersöz ve T. C. Priştine Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Gözde Eroğul’u makamında kabul etti.

Görüşmede iki ülke arasındaki ekonomik işbirliği, bölgelerde sosyal ve ekonomik kalkınma için fırsatların yaratılması, potansiyel ticari hacmin büyümesi için yapılabilecek çalışmalar ile iki ülke arasındaki ticari entegrasyonun geliştirilmesi ele alındı.

Nazik ziyaretleri için teşekkürlerini sunan Bakan Damka, ülkemizde istikrarlı ekonominin sağlanabilmesi açısından çalışmalara yön verilmesi gerektiğine, uygulanabilir değişikliklerle ticaretin geliştirilmesi için farklı stratejiler yaratılmasına olanak sağlanmasının önemli olduğuna dikkat çekti.

Görüşmede konuşulan bir diğer konu ise önümüzdeki dönemde Kosova’daki gençlerin polis ve orduda daha fazla yer almaları konusunda gerekli adımların atılması oldu. Bu konuda verimli sonuçların alınması için çalışmaların başlatıldığına işaret edildi.

Kosovaport

Önceki Haber

Türkiye’nin mobilya sektöründeki şirketi Bambi’nin K. Makedonya temsilciliği açıldı

Sonraki Haber

Yabancılar için Bosna Hersek’e giriş şartları hafifletildi