Kosova ve Arnavutluk’ta büyük beğeni toplayan Türk filmi

Dünyada bir çok ülkede Netflix listelerinde birinci sıraya yerleşen Türk yapımı  7. Koğuştaki Mucize ( Miracle in Cell No.7)  adlı yapım, Kosova seyricisini de derinden etkiledi.

Sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunan Kosovalılar, film karşısında gözyaşlarını tutamadıklarını, filkmden son derece etkinlendiklerini yazdı. Kosova’nın eski Dışişleri Bakanı AKR parti lideri Behgjet pacollli de filmden çok etkilendiğini paylaştı.

Film komşu Arnavutluk’ta da en çok seyredilen film arasında yer aldı.

Geçtiğimiz yılın en çok izlenen filmi 7. Koğuştaki Mucize, Netflix’te yayınlanmaya başladıktan sonra Türkiye  dışında da büyük beğeni topladı. Film, ABD ve Fransa Netflix listelerinde birinci sıraya yerleşti.

Mehmet Ada Öztekin’in yönettiği, Aras Bulut İynemli’nin başrolünde yer aldığı ve 1983 yılında sıkıyönetim altındaki bir Ege kasabasında yaşayan, haksız yere hapse atılan Memo ile yedi yaşındaki kızı Ova’nın tekrar birbirlerine kavuşmaya çalışmalarını anlatan 7. Koğuştaki Mucize  Türkiye’de geçtiğimiz yıl 5 milyon 316 bin 933 seyirci tarafından izlenmiş ve 2019’un en çok izlenen filmi olmuştu.

Film, bir süre önce Netflix’te yayınlanmaya başladı. Film ilk önce ABD listesinde ardından Fransa’nın listesinde birinci sıraya yerleşti. Hatta Netflix Fransa, filmde sıkça geçen ‘Lingo Lingo’yu tweetledi ve 100 binin üzerinde beğeni aldı.

 

Kosovaport

Read Previous

Dünya genelindeki Kovid-19 vaka sayısı 1 milyonu aştı

Read Next

K.Makedonya’nın AB’nin Türkiye yaptırımlarını desteklediği belgelendi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × three =