Kosova Uluslararası Maarif Okullarına Uluslararası Eğitim Fuarı’nda büyük ilgi

Priştine’de açılan 15’inci Uluslararası Eğitim Fuarı, ziyaretçilere kapılarını açtı.

Eğitim Fuarı’na  95’in üzerinde yerel ve uluslararası eğitim kuruluşu  katılıyor.

İlk ve orta dereceli okul öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği  eğitim fuarına  Kosova Uluslararası Maarif Okulları da katılıyor.

Fuarda en büyük standlara sahip olan Kosova “Maarif” okulları, profesyonel öğretmen kadrosu ve başarılı öğrenci profili ile tüm insanlığa umut dolu bir gelecek vaat ederek faaliyet göstermektedir.

Maarif okullarında resmi müfredatın uygulanmasına dayalı eğitim programının yanı sıra Cambridge, İM ve AP gibi uluslararası programlar da yer almaktadır. Bu programlar, öğrencilerin akademik olarak hazırlanmalarına yardımcı olmakta ve eğitim kurumlarının modern altyapıya, akıllı sınıflara ve son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlara sahip olmalarını sağlamaktadır.

Uyguladığı modellerle dünyanın birçok kurumuna eğitim alanında örnek olmanın yanı sıra vatan sevgisi besleyen, dünya ile entegre olmuş, evrensel değerlere açık, eleştiren ve  araştıran öğrenciler yetiştirmeyi amaç edinmektedir.

Bu okulların standında görev yapan personel  Kosovaport’a yaptığı açıklamada, Priştine ve Prizren’de farklı seviyelerde eğitim  veren Kosova Uluslararası Maarif Okullarının amacının,   kültürel etkileşimi artırmaya ve ortak refaha ulaşmanın yolunu açmaya katkıda bulunacak uluslararası eğitim alanına yeni bir kapı sağlamak olduğunu belirtti.

“1 Tetori” kapalı spor salonunda düzenlenen Eğitim Fuarı, Cuma günü de açık olacak.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Becirovic’ten AB’ye ‘Dodik’e yaptırım uygulama’ çağrısı

Read Next

Bosna Hersek Yüksek Temsilcisi “federasyon hükümetinin kurulması” için karar dayattı