Kosova meclisinde düzenlenen olağanüstü oturumda, Kosova Demokratik Birliği (LDK) öncülüğündeki koalisyon hükümeti güvenoyu aldı.

Hoti Hükümeti’ni destekleyen KDTP, Bölgesel Kalkınma Bakanlığı’nın Enis Kervan tarafından yürütüleceğini duyururken bakan yardımcılıkları konusunda da en kısa zaman içerisinde karar alınacağını yazılı bir açıklama ile duyurdu:

“Bugün gerçekleştirilen Kosova Meclisi oturumunda 61 oy ile Avdullah Hoti Başbakanlığında kurulan Kosova Hükümeti, Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP milletvekilleri tarafından da desteklendi.

Kosova Cumhuriyeti’ni bekleyen sosyo-ekonomik zorlukların aşılmasına yönelik hazırlıklara başlanması ve gerekli önlemlerin alınması adına yasal bir hükümetin kurulması gerekliliği doğrultusunda Kosova Demokratik Türk Partisi, merkezi ve yerel kurumların kurulması konusunda yapıcı rol üstlenme geleneğini devam ettirerek Avdullah Hoti hükümetine destek vermiştir.

Avdullah Hoti hükumetinde 1 Bakan ve 2 Bakan Yardımcısı ile temsil edilecek olan Kosova Demokratik Türk Partisi’nin kararı ile Bölgesel Kalkınma Bakanlığı Enis Kervan tarafından yürütülecektir. Bakan Yardımcılıkları konusunda önümüzdeki günlerde Başkanlık Kurulu kararı ile isimler açıklanıp Başbakan Avdullah Hoti’ye iletilecektir.”

 

Kaynak: Kosovahaber.net

Önceki Haber

Yunanistan’da Floyd için düzenlenen gösteride çatışma çıktı

Sonraki Haber

Mamuşa’da zarar tespit çalışmaları tamamlandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nineteen + eight =