Kosova Türk Yazarlar Derneği’nden 2022’de 84 faaliyet

Kosova Türk Yazarlar Derneği geçen yıl içinde de sergilediği yoğun bir çalışma çerçvesinde 2022 yılında 84 faaliyet gerçekleştirdi.

Kosova Türk Yazarlar Derneği, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şu iafedelere yer verdi:

“Kosova Türk Yazarlar Derneği olarak, 2022 yılı etkinlikleri arasında düzenlediğimiz, katılım gerçekleştirdiğimiz, paydaş olduğumuz, ortaklaşa tertiplediğimiz, birebir organize ettiğimiz edebiyat saatleri, kitap tanıtımları, ziyaretler, söyleşiler, yazar-öğrenci-okur buluşmaları, ödül törenleri, kutlamalar, kültür-sanat başlıkları, uluslararası şiir şölenleri, yazarlık okulları, kitap-dergi yayınları, ziyaretler, paneller, kutlamalar, anmalar, çevrim içi söyleşiler, konferanslar, temsiller, kitap bağışları, kitap tanıtımları, özel dosya sayılarla dergi yayıncılığı, genç kalemlerimizin edebiyata teşviki ve onların edebiyat akademilerine katılımlarının sağlanması, değerlerimize vefa ve saygı odağında etkinlikler, internet sayfamızdaki haberler/tanıtımlar ile Türk edebiyatının, kültür-sanat dünyamızın gündemini tutmak, okul ziyaretleri, edebiyat görüşmeleri, diğer uluslara mensup kardeş edebiyat kuruluşlarıyla ortaklaşa etkinlikler tertiplemek, ulusal ve uluslararası edebiyat şölenlerinde ülke temsiliyetleri, röportajlar, yayınlar, tanıtımlar, yazarlarımızı, sanatçılarımızı doğum ve ölüm yıldönümlerinde yâd etmek, yılın edebiyat ödülleri, yaşam boyu hizmet ödülünü takdim etmek, jübilelerimizi kaydetmek, sanatçı buluşmaları gibi başlıklar altında başarıdan başarıya koşturduk. Türkçemizi dalga dalga yankılattık. Dilimizin yarınlarının menziline yeni umutlar ve ivmeler kattık. 5 yazarımız toplam 7 ulusal ve uluslararası edebiyat ödülüne layık görüldü, genç ve üstat kalemlerimizin yeni eserleri gün yüzünü gördü. Bu gurur ve mutluluk hepimizin!

Katkılarını esirgemeyen başta yönetim kurulu üyelerimize, başkanımıza, şeref başkanımıza, eş başkanlarımıza, dernek üyelerimize, dostlarımıza, kardeş edebiyat kuruluşlarımıza, eğitim, kültür-sanat kurumlarımıza gönüllü, maddi ve manevi katkıları için hepsine teker teker minnettarız.

Her çalışma ve etkinliğimizden birer kareyle, fotoğrafların diliyle 2023’te gerçekleştirdiğimiz faaliyetlere retrospektif olarak göz atıyoruz.

2023’te ise yepyeni çalışma ve etkinliklerle yeniden sizlerle bir arada olmanın sevinci, umudu ve sabırsızlığını yaşıyoruz!

Desteklerini esirgemeyen bütün kardeş kuruluşlarımıza, kurumlarımıza ve dostlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız. İyi ki varsınız! Varlığınız daim olsun!

Yeni yılda sağlık, barış, huzur, birlik, beraberlik, dayanışma ve mutluluk içerisinde daha nice başarılara, çalışmalara, etkinliklere hep birlikte koşturalım. Sağolun, varolun!”

Read Previous

Avro Bölgesi’nde yatırımcı güveni art arda 3 aydır yükseliyor

Read Next

Yunanistan’a kaçmaya çalışan 2 FETÖ’cü yakalandı