Kosova Demokratik Türk Partisi KDTP Genel Başkanı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka himayesinde, Türk Milletvekilleri Fidan Brina Jılta ile Enis Kervan ve Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç’ten oluşan heyet, “23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı” kapsamında Meclis Başkanı Glauk Konjufca’yı ziyaret etti.

Görüşmenin ardından Türk toplumunun temsilcileri 23 nisan mesajlarını vermeyi de ihmal etmediler.

KDTP Genel Başkanı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı vesilesiyle mesajında, “Türk toplumu bu toprakların olmazsa olmazıdır. Arnavutlarla ve diğer topluluklarla bugüne kadar kardeşçe yaşamayı başardık. Bizleri daha güzel günlerin beklediği inancındayım. İnanıyorum ki bizler Türk toplumunun temsilcileri ve türk toplumunun mensupları olarak bu bayarmı coşkulu bir şekilde kutlamaya devam edeceğiz. Ayrıca da, kurmlardaki temsiliyetimizi layıkıyla yerine getireceğiz” dedi.

KDTP Milletvekili Fidan Brina Jılta da mesajında, “bu bayramda vereceğimiz en güzel mesaj birlik ve beraberliğimizin korunmasıdır. Bize düşen görev bu yadigarı gelecek nesillerimize aktarmamızdır” ifadelerine yer verdi.

KDTP Milletvekili Enis Kervan ise, “Kosova’da türk toplumunun varoluşunun nişanesi olan 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı elbette ki Kosova’da yaşayan tüm vatandaşlarımız için son derece önemlidir. Ben de dönemin milletvekili olarak bu bayramın yasallaşmasında katkı sunan bir vekil olmanın gururuyla tüm vatandaşlarımızın 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı’nı kutlarım” sözlerine yer verdi.

Kosova’nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç ise mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kosova Türkleri her zaman Kosova devletinin yanındaydı. Bunu, hem savaştan önce, hem de savaştan sonra Kosova kurumlarının yapıcı bir unsuru olarak kanıtlamıştır. Umarım bundan sonraki süreçte de, yasal haklarımız çerçevesinde daha refah bir düzeye ulaşırız.”

kosovaport

Önceki Haber

Dışişleri Bakanı Bujar Osmani Kosova’da

Sonraki Haber

Arnavutluk yeni seçim sistemi ve salgın şartlarında genel seçime gidiyor