Kosova Türk Gazeteciler Derneği, Kenya Basın Özgürlüğü Toplantısı’na katılıyor

Dünya Basın Konseyleri Birliği’nin (World Association of Press Councils-WAPC) 2022 Genel Kurulu’nun  Kenya’nın başkenti Nairobi ‘de düzenlenen toplantısına, 2018 yılı itibariyle  Dünya Basın Konseyleri Birliği’nin üyesi olan Kosova Türk Gazeteciler Derneği (KTGD)  de katılıyor.

Kosova’yı bu toplantıda temsil eden KTGD başkanı İbrahim Arslan Nairobi toplantısıyla ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“3 Mayıs”- Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla, Kenya’nın başkenti Nairobi’de düzenlenen Dünya Basın Konseyleri Birliği – WAPC yıllık toplantısında, gerçek, tarafsız ve özgür gazete haberciliği savunuldu ve  yayılmış “yalan haber” sert bir şekilde mahkum edildi.

Nokia insanları birbirine bağlamayı destekliyor ancak Nairobi’de düzenlenen bu toplantı üç kıtanın medya dünyasını birbirine bağladı. Burada bir araya gelen farklı iklimlerin medya temsilcilerinin tek bir amacı var. Bağımsız, özgür ve gerçek gazetecilik medyasını bulundukları yerde desteklemektir.

Dünyadaki tüm olayların tek bir gerçeği vardır. İki kişi doğru olamaz. Ya doğru ya da yanlış.

Kosova Türk Gazeteciler Birliği – KTGD olarak 2018 yılından beri üyesi olduğumuz WAPC’nin basın özgürlüğü, doğru ve tarafsız habercilik yönündeki çabalarına katkı sağlıyoruz.

Üç kıtadan dünya nüfusunun yaklaşık yarısını temsil eden 26 ülkenin yer aldığı WAPC yönetim kurulu üyesi olmaktan dernek olarak gurur duyuyoruz.

KENYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ TOPLANTISI

“3 Mayıs” – Dünya Basın Özgürlüğü  Günü nedeniyle, Kenya başkenti Nairobi’de 03-07 Mayıs 2022 günleri yapılan Dünya Basın Konseyleri Birligi’nin  – WAPC yıllık toplantısında, doğru, tarafsız ve özgür gastecilik savunuldu, “yalan haberler” (Fake news) yayanlar sert bir dille kınandı.

Nokia insanları birbirine bağlamayı teşvik ediyor, ancak Nairobi’de düzenlenen bu toplantı üç kıtanın medya dünyasını birbirine bağladı.  Burada bir araya gelen farklı iklimlerin medya temsilcilerinin tek amacı var.

Bu da bulundukları yerde,  bağımsız, özgür ve doğru haberciliği desteklemektir.

Dünyadaki tüm olayların tek bir gerçeği vardır.  İki doğru olamaz.  Ya doğrudur ya da yanlıştır.

Kosova Türk Gazeteciler Derneği – KTGD olarak 2018 yılından itibaren üyesi olduğumuz WAPC’nin basın özgürlüğü, doğru ve tarafsız, habercilik yönündeki çabalarına katkı sunuyoruz.

Dernek olarak, üç kıtadan, dünya nüfusunun yaklaşık yarısını temsil eden 26 ülkenin yer aldığı WAPC’nin, Yönetim Kurulu üyesi olmanın gururunu taşıyoruz.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Bulgaristan Başbakanı Kiril Petkov Washington’da Bulgaristan’ın enerji güvenliğini görüşecek

Read Next

Akaryakıtta fiyatlar güncellendi