Kosova Maliye Bakanı Hykmete Bajrami, Kosova Meclisi milletvekillerine, başımda bulunduğu bakanlığın  100 günlük çalışması hakkında bilgi verdi.

Sahip oldukları bütçeye göre iyi bir iş çıkardıklarını kaydeden Bakan Bajrami, “Mali acil durum paketi Maliye Bakanlığı’na geldiğimizden  beri uygulandı, daha önce yasak olduğu için yeni projelere yönelik  sermaye yatırımlarına izin verdik. Belediyelere ekonomik programdan 10 milyon Euro yardım sağladık ve Maaş Yasası  için şarta bağlı fon kapsamında tahsis edilen 29 milyon Euro’yu daha kullandırdık. 29 milyon Euro belediyelerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılıyor. 27 Eylül’de 87 milyon Euro tahsis ettik ve bunun 60 milyon Euro’yu işletmelere tahsis ettik ve bu fonları dağıtmak için çalışıyoruz. “2021-2023 orta vadeli harcama çerçevesini gözden geçirdik ve şimdi 2021 bütçesinin hazırlanması için çalışmaları tamamlıyoruz” dedi.

Başbakan’ın hükümetinin ilk 100 günü hakkında konuştuğu meclis genel kurulunda Bakan Bayrami, salgının başlangıcından bu yana, sonuçlarına göğüs germek için 143 milyon Euro harcandığını söyledi.

Bakan Bajrami, “Salgının  harcamalarına ilişkin olarak, salgının  sonuçlarıyla başa çıkılması çerçevesinde yapılan tüm harcamalara bakarsak, toplam 143 milyon Euro harcanmıştır. Bunlardan 110’u sübvansiyon kategorisinde gerçekleştirildi ” ifadesini kullandı.

Kosovaport

Önceki Haber

Reyhan Süleyman doktora tezini savundu

Sonraki Haber

Bulgaristan ve Türkiye’den ortak proje