Kosova Sağlık Sendikaları Federasyonu’ndan, Anayasa Mahkemesi’nin Maaş Yasası’nı iptali ardından sert açıklamalar geldi.

Kosova Sağlık Sendikaları Federasyonu Başkanı Blerim Syla, düzenlediği basın toplantısında, ağır ekonomik zorluklar yaşayan başta sağlık çalışanları olmak üzere alınan kararın tüm memurlar için çok kötü bir haber olduğunu söyledi.

“Durumu açıklığa kavuşturmak için ülkenin Başbakanından açıklama bekliyoruz. Çünkü, sağlık çalışanları sadece salgın döneminde değil yıllardır zor ekonomik koşullarda çalışıyorlar. Son alınan karar da çalışma hevesimizi azalttı” diyen Syla, Başbakan Hoti’den sağlık çalışanlarının maaşlarına zam yapılmasını talep edeceklerini ifade etti.

Syla, Başbakan Hoti ile görüşme talepleri yanısıra, diğer sendika temsilcileri ile biraraya geleceklerini ifade ederek, tabipler odasından da gelecek değerlendirme ardından alınacak kararın kamuoyu ile paylaşılacağını kaydetti.

Syla ayrıca, taleplerinin karşılanmaması durumunda daha önce Kosova’da görülmemiş radikal eylemlere imza atacaklarını da sözlerine ekledi.

Kosovaport

Önceki Haber

Bulgaristan’da hükümete yeni gensoru verilmesi gündemde

Sonraki Haber

Bulgaristan’da 4 sığınmacının polis tarafından darbedildiği iddiası