Kosova Sağlık Bakanı’ndan zam müjdesi

Kosova Sağlık Bakanı Uran İsmaili ve Maliye Bakanı Bedri Hamza, sağlık çalışanları ile biraraya geldi. Bakan İsmaili, sağlık çalışanlarının yıl sonunda maaşlarını zamlı alacaklarını açıkladı.

Kosova Üniversite Klinikleri Merkezini ziyaret eden Sağlık Bakanı Uran İsmaili ve Maliye Bakanı Bedri Hamza, sağlık çalışanları ile görüşme gerçekleştirdi. Sağlık Bakanı İsmaili, doktor ve hemşirelerle maaşlarına zam konusunu görüştüklerini ve zamlı maaşların yıl sonunda alınacağı konusunda kendilerine güvence verdiklerini ifade etti. İsmaili, “bunu, taleplerin fazla olduğunu göz önünde bulundurarak yapıyoruz. Sağlık sektöründe her gün biraz daha ilerleme sağlanıyor. Sağlık çalışanlarının maaşlarına, yurt dışına gitmeye gerek duymayacakları bir oranda zam yapılacak” dedi.

Maliye Bakanı Bedri Hamza ise, “Doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık çalışanları ile biraraya gelmek benim için büyük bir mutluluk. Sağlık, her daim önceliğimiz oldu. Sağlık sektörü, Bakan İsmailinin döneminde büyük bir ilerleme sağladı” ifadelerini kullandı.

Bakan Hamza ayrıca, 2017 yılına kıyasla bütçenin 55 Milyon Eurp arttığını da sözlerine ekledi.

Read Previous

Kosova Polis Sendikası’ndan sert tepki

Read Next

25’inci Saraybosna Film Festivali başladı

Leave a Reply

Your email address will not be published.