Kosova Sağlık Bakanı Arben Vitia görevinden istifa etti. Vitia, Vetevendosje’den Priştine Belediye Başkan adaylığı için yarışacak.

Sağlık Bakanı Arben Vitia, bugün düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıkladı. Vetevendosje’nin Priştine Belediye Başkan adayı Arben Vitia, çalışmalarına bu yönde devam edeceğini söyledi.

Sağlık Bakanı olduğu süre boyunca yaptığı çalışmalara ve salgın süresince elde ettiği başarılara değinen Vitia, “Sağlık Bakanı görevi başlı başına ayrıcalık ve sorumluluğu yüksek bir görevdir. Başbakan Kurti bu görevi şahsıma emanet etti. Bu zor, acılı ve fedakarlık isteyen zamanlarda mensubu olduğum insanların emrinde tüm gücümle hizmet etme ayrıcalığına sahip oldum. Verilen güven ve destek için minnettarım. Bu görev, herşeyden önce insan olarak, sonrada bir politikacı ve Kosova vatandaşı olarak kazandığım en büyük servet oldu. Başbakan Kurti’nin bana emanet ettiği ve sadece güven için değil, verdiği destek için de minnettar olacağım bu görevimi bugün tamamlıyorum. Çalışmaların devam edeceğine olan inancımla sorumluluklarımı Bakan Yardımcısı Dafina Gexha ve bakanlık personeline devrediyorum” dedi.

Vitia ayrıca, Kovid-19’un Delta varyantının neden olduğu dördüncü salgın dalgasının kontrol altına alındığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

Firari FETÖ mensubu Önder Aytaç, Bosna Hersek’teki okulların FETÖ bağlantısını ifşa etti

Sonraki Haber

Sırbistan, katliam kurbanlarının kalıntılarını Kosova’ya iade etti