Kosova’da Meclis Genel Kurul oturumu bugün, salgının eğitime etkisini görüşmek için toplandı. Ancak, muhlefetin Dışişleri Bakanı Donika Gervalla’yı UÇK’ya hakeret etmekle itham edince oturumda biranda tansiyon yükseldi.

Meclis oturumu, muhalefetin iktidarı aşı temini ve diyalog konusundaki eleştirileriyle başladı. Aşı ve diyalog konusundaki tartışmalar sürerken, PDK milletvekili Ariana Musliu-Shoshi, Dışişleri Bakanı Donika Gervalla’yı BM Güvenlik Konseyi toplantısında Sırbistan Dışişleri Bakanının ithamlarına karşı sessiz kalmakla suçladı. PDK Milletvekili, “Sırp mevkidaşınız size bir dizi suçlama yöneltti ve UÇK’yı terör örgütü olarak niteledi. Siz ise utanç verici bir şekilde sustunuz” dedi.

Dışişleri Bakanı Donika Gervalla muhalefetin ithamlarına yönelik kürsüde yaptığı açıklamada, muhalefetin yolsuzlukla mücadele edecek yerde Özel Mahkemenin kurulması için mücadele ettiğini ve bunu başardığını söyledi.

PDK Milletvekili Abelard Tahiri ise, Bakan Gervalla’yı Sırbistan’ın temsilcisi olduğunu söyleyerek halktan özür dilemesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine salonda tansiyon yükseldi. Muhalefet milletvekilleri, Vetevendosje milletvekillerine hakaret etmeye başladı. Hakaretlerin havada uçuştuğu oturumda iktidar ve muhalefet arasında kısa süreli bir arbede de yaşandı. Bunun üzerine oturuma ara verildi.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

Thodex’in yöneticisi Özer’in yakalanmasına yönelik çalışmalara K. Makedonya da dahil oldu

Sonraki Haber

Ülke genelindeki Bulaşıcı Hastalıklar Kliniklerinde 926 hasta tedavi ediliyor