Kosova  Dışişleri Bakanı Meliza Haradinaj-Stublla, resmibir ziyaret için Kosova!ya gelen  İtalyan Dışişleri Bakanı Luigi di Maio ile  Priştine’de  bir araya geldi.

Bakan Stublla, İtalya Dışişleri Bakanı ile,  COVİD-19’a karşı aşıların Kosovalı vatandaşlara mümkün olan en kısa sürede sağlanması olasılığı için bir işbirliği görüştüğünü açıkladı.

Nato Barış Gücü KFOR bünyesinde görev yapan İtalyan askerlerini yeni yıl dolayısıyla ziyaret eden İtalyan Bakan ile,  Kosova’daki mevcut durumu ve bölgedeki gelişmeleri ele aldıklarını kaydeden Dışişleri Bakanı Stublla,  iki ülke arasında mükemmel ilişkilerin  güçlendirilmesi ve işbirliğin her alnda artması imkanları üzerinde de durduklarını söyledi.

“Görüşmenin kaçınılmaz olarak ana konularından biri, her iki ülkedeki pandemi durumuydu; burada, vatandaşlarımıza mümkün olan en kısa sürede Covid- 19  aşısı sağlama olasılığı için İtalya ile yakın işbirliği için Bakan Di Maio’nun desteğini aldım.” şeklinde açıklama yapan Stublla,  Di Maio’nun 2021’in ilk yarısında Batı Balkan ülkelerine aşı sağlamak için özel bir hat oluşturmak için İtalya’nın Avrupa Komisyonu ile yoğun bir şekilde çalışacağına söz verdiğini söyledi.

Kosovaport

Önceki Haber

Hırvatistan’daki depremin ardından halk geceyi çadırlarda ve araçlarında geçirdi

Sonraki Haber

Bulgaristan’da aşı olan 2 bin 700 kişiden yalnızca birinde yan etki görüldü