Kosova Ekonomi ve Çevre Bakanı Blerim Kuçi, Kosova-Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Abdurrahman Balkız ve Genel Sekreter Esin Muzbeg’i kabul etti.

Ekonomi ve Çevre Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada,  Bakan Kuçi, ülkedeki ekonomik durum ve Kosova Hükümeti’nin COVİD-19’dan etkilenen bu durumun aşılması  planları hakkında konukları bilgilendirdiği belirtildi.

Görüşmede, KTTO Başkanı Abdurrahman Balkız, Bakan Kuçi’yi   Kosova’da faaliyet gösteren Türk şirketleri hakkında bilgi verdi.

Balkız, Türkiye ile Kosova arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması’nın karşılıklı ticarette olumlu etkilerinin olduğunu belirterek,   ancak daha büyük bir  başarı elde etmek için düzeltilmesi gereken bazı konuları  gündeme getirdi.

Bu taleple ilgili olarak Bakan Blerim Kuçi, pratikte her sorunu veya engeli çözmek için iki ülke arasındaki ticaretin mümkün olan en iyi şekilde gelişmesini sağlamak için hazır olduklarını söyledi.

Kosova-Türkiye Ticaret Odası’nın amacı, Kosova ile Türkiye arasında ticaret ve yatırımın geliştirilmesi için zemin hazırlamak, ticari ilişkileri geliştirmek, deneyim alışverişi ve ticari konularda bilgi olanağı sağlamak, ikili işbirliğini artırmak, destek ve ticaret, yatırım, ekonomik ilişkileri ve işbirliğini geliştirmektir.

Kosovaport.com

Önceki Haber

‘Yunanistan boş hayallere kapılmasın’

Sonraki Haber

Kosova’da günlük vaka sayısında rekor