Kosova İçişleri Bakanı Sveçla, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Sakar’ı kabul etti

Kosova İçişleri Bakanı Xhelal Sveçla, yakın zamanda görev süresi sona erecek olan Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar’ı kabul etti.

Kosova İçişleri Bakanlığı tarafından  yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Sveçla, Türkiye ile Kosova arasındaki ilişkilerin sürekli gelişmesine yönelik yaptığı katkılardan dolayı Büyükelçi Sakar’a teşekkürlerini iletti.

Görüşmede Bakan Sveçla, Büyükelçi Sakar’a özellikle güvenlik alanındaki işbirliğinin ilerletilmesi konusunda sağladığı katkılarından dolayı teşekkür etti.

Her iki ülkenin de mükemmel ilişkilere sahip olduğunu belirtilen görüşmede  işbirliğinin her iki ülke vatandaşlarının çıkarına olan birçok alanda her zaman yeni fırsatlar yaratarak devam edeceği vurgulandı.

Büyükelçi Sakar, vatandaşların çıkarları söz konusu olduğunda sorunların gündeme getirilmesinde iki ülke arasındaki işbirliği konusunda kararlılık gösterdiği  için Bakan Sveçla’ya teşekkür ederek, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kosova Cumhuriyeti’ne verdiği kesintisiz desteğin bundan sonra da pek çok alanda devam edeceğini vurguladı.

Bakan Sveçla,Büyükelçi Sakar’a  yeni görevlerinde başarılar diledi.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Erciyes’ten DEİK Yunanistan İş Konseyi’ne ziyaret

Read Next

Escobar: Uluslararası toplum Bosna Hersek’te hala etkili