Kosova Güvenlik Gücü (FSK) doktorlarının Türkiye’de mezun olmaları vesilesiyle Kosova Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada,  “Bu başarı ile FSK, operasyonel destek için gerekli yetenek ve kapasiteleri oluşturma sürecinde profesyonel askeri tıbbi kapasiteleri artmaktadır” ifadesine yer verildi.

Kosova Güvenlik Gücü’nün 4 askeri öğrencisi, Türkiye’nin Gülhane ilçesindeki Tıp Bilimleri Üniversitesi’nden , daha doğrusu Gülhane’deki Tıp Fakültesi’nden  mezun olan 112 öğrenci arasında yer aldı.

Kosova Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada,  6 yıllık çalışmaların ardından FSK’nın 4 mensubu, genel hekim unvanını ve asteğmen rütbesini aldı.

Mezuniyet töreninde hazır bulunan Kosova Büyükelçiliği’nin  Ankara Savunma Ataşesi Albay Bekim Osmani ,  Savunma Bakanı Armend Mehaj ve FSK Komutanı Korgeneral Rrahman Rama adına, Tıp Bilimleri Üniversitesi’nin,  FSK’ya vermiş olduğu ve vermeye devam ettiği desteklerden dolayı, Tıp Bilimleri Üniversitesi Rektörü’ne teşekkür ve şükranlarını sundu.

Kosovaport

Önceki Haber

AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesine K. Makedonya ve Sırbistan’ı ekledi

Sonraki Haber

Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı’nı ziyaret etti