Kosova Emniyet personeline uyarı: Sırbistan’a gitmeyin

Mitroviça Polis Müdürü Nehat Thaçi’nin Sırbistan’da gözaltına alınmasının ardından Kosova polisi güvenlik gerekçesiyle polisine Sırbistan’a gitmeyi yasakladı.

Kosova Polisi yayımladığı resmi bir elektronik posta açıklamasıyla, Kosova Cumhuriyeti’nin tüm polis memurlarının Sırbistan’a gitmelerini yasakladı.

Kosova Polisi bu kararı, Mitroviça Polis Müdürü Nehat Thaçi’nin Sırbistan makamları tarafından 2010 yılındaki bir tutuklama emrine istinaden gözaltına alınmasından sonra aldı.

Konuyla ilgili polisin yayınlanan basın açıklamasında, “ Kosova Polisi herkesin serbest dolaşım hakkın a saygı göstermektedir, ancak Mitroviça Polisi Müdürü Nehat Thaçi’nin Sırbistan’da tutuklanması olayı göz önünde bulundurularak-, tüm çalışanlarını Sırbistan’a giderken güvenli olmadıkları ve bunun olumsuz sonucu olabileceği konusunda uyarmakla görevlidir” deniliyor.

Bu sebepten Polise göre, basının yazdığı gibi söz konusu herhangi bir yasaklama değildir; Kosova Polisi gelişmelerle ilgili yetkilileri ve mensuplarını bilgilendirmek ve uyarmakla yükümlüdür.

29 Eylül’de Sırbistan makamları tarafından gözaltına alınan Mitroviça Polis Müdürü Nehat Thaçi Niş’te halen tutuklu bulunuyor.

 

Dünya Bülteni

 

Read Previous

Cengiz İbrahim ile “Rumeli” Esintisi

Read Next

Karadeniz’de 4,8 büyüklüğünde deprem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *