Kosova Dışişleri Bakanlığı Sırp lider Vucic’i yalanladı

Kosova Dışişleri Bakanlığı, bazı ülkeler tarafından Kosova’ya yapılan yanımaların  geri alındığına dair Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç’i yalanladı.

Dışişleri Bakanlığı, Sırbistan Cumhurbaşkanı’nın dün bazı ülkelerin Kosova ile ilgili tanımalarını geri çektiği iddialarına ilişkin Dışişleri Bakanlığı veya Kosova Cumhuriyeti misyonlarına herhangi bir bildirim yapılmadığını  duyurdu.

Böyle bir iddianın, tanıma kararlarını geçersiz ilan ettikleri sanılan  devletlerin çeşitli düzeylerde temsilcileriyle  gerçekleştirilen ikili görüşmelerden sonra, ne de  Kosova’nın  önemli ortaklarıyla yapılan istişarelerin ardından   kanıtlanmadığı kaydededilen yazılı açıklamada, “Kosova Cumhuriyeti ile Sırbistan arasındaki açık sorunlar, yıkıcı medya kampanyalarıyla değil, diyalog yoluyla çözülür.” Ifadelerine yer verildi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından  yapılan yazılı açıklamada,”Sırbistan, Kosova’ya ve onun egemenliğine yönelik saldırganlıktan  acilen vazgeçmeli ve karşılıklı tanıma merkezli müzakere masasına dönmelidir.” denildi.

kaynak: Kosova Port

Read Previous

Anonymous, Sırbistan’a karşı operasyon başlattı

Read Next

Yunanistan, Çin’den gelen yolculara COVID-19 testi zorunluluğu getirecek