Kosova Dışişleri  ve Diyaspora Bakanı  Meliza Haradinaj Stublla,  Covid-19 salgınına karşı mücadelede Kosova’ya yönelik  destek ve tıbbi yardımından dolayı Türkiye’ye teşekkürlerini ifade etti.

Kosova dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin  Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar’ı makamında kabul eden Dışişleri Bakanı Stublla’nın,  Bakan Haradinaj-Stublla’nın pandemi sırasında Kosova’ya tıbbi yardım gönderen Türk devletine şükranlarını ifade ettiği belirtildi.

Yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanı Stublla’nın görüşmede,  Kosova’nın devlet olarak ilerlemesinin tüm süreçlerinde Türkiye’nin desteğinden dolayı  şükranlarını ilettiği ve Büyükelçi Sakar’a Covid-19 salgınına karşı mücadelede,  Türk devletinin desteği ve tıbbi yardımları için teşekkür ettiği kaydedildi.

Yazılı açıklamada,  görüşmede ayrıca , Türkiye’nin Kosova’dan bir sonraki liderliği aldığı Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci’nde (SEECP)  gündemin ve önceliklerin uyumlaştırılması konusunun da ele alındığı belirtildi.

Kosovaport.com

Önceki Haber

THY Bulgaristan seferlerine yeniden başladı

Sonraki Haber

Kosova’da COVİD-19 sonucu ölü sayısı 54’e yükseldi