Kosova Dışişleri Bakanı Donika  Gërvalla, temaslarda bulunmak üzere Priştine’ye gelen Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Kostas Fragogiannis’i kabul etti.

Kosova’yı henüz tanımamış Yunanistan ile Kosova arasındaki ilişkilerin derinleştirilmesi ve Kosova’nın Avrupa-Atlantik yolunun desteklenmesi, görüşmenin ana konularını teşkil etti.

Görüşmede, ekonomi, ticaret, eğitim, kültür ve turizm başta olmak üzere her iki ülke halklarını ilgilendiren tüm alanlarda Kosova ile Yunanistan  arasındaki ilişkileri daha da derinleştirmesi imkanlarfı üzerinde duruldu.

Gërvalla, “Kosova, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü, egemenliğini ve bağımsızlığını destekliyor ve en başından beri Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri’nin yaptırımlarına katılarak müttefiklerinin yanında yer aldı.”dedi.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri saldırısının bölgenin karşı karşıya kalabileceği tehlikeler hakkında konuşan Bakan Gërvalla, “Sırbistan’ın müttefiki Rusya’ya desteğini sürdürmesi, bu durumda bile, AB’nin açık bir mesajını ve pozisyonunu gerektiriyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

Brooklyn’deki metro saldırısı şüphelisinin yakalandığı açıklandı

Sonraki Haber

Sırp Cumhuriyeti entitesi polisi, Dodik’i korumak için önlem aldı