Kosova Cumhurbaşkanlığına vekalet eden Vjosa Osmani, ABD’nin Priştine Büyükelçisi Philip Kosnett’i kabul etti.

Görüşmede, Vetevendosje Hareketi’nin (LVV) içinde Osmani listesi dahil  derin zaferi, vatandaşların değişim için net tutumu olduğu belirtildi.

ABD’nin Kosova Büyükelçisi Philip Kosnett ile yaptığı görüşmede Osmani, istikrarın sağlanması ve COVİD-19 salgınının  neden olduğu durumun üstesinden gelmek için sarsılmaz kararlılığın sergilenmesi için yeni kurumların oluşturulmasının bir öncelik olması gerektiği konusunda anlaştıklarını söyledi.

Bütükelçi  Kosnett ise görüşme ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda,  Osmani ve kurulacak yeni hükümet ile ortak çıkarlar adına sıkıntıları ve ortak hedefleri acilen ele almak için kurulacak yeni hükümetle işbirliği yapmak için sabırsızlandığını  yazdı.

Kosnett bu sabah, Vetevendosje Hareketi’nin lideri Albin Kurti ile de bir araya geldi ve hükümetin bir an önce kurulmasını istedi.

Pazar günü yapılan erken parlamento seçimlerinde LVV, yüzde 50’ye yaklaşan tarihi bir zafer kaydetti. Osmani, bu listede cumhurbaşkan adayı olarak yer almakta.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

Sırbistan Meclis Başkanı Daçiç: Kurti ile diyalog zor olacak

Sonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Dünya Dili Türkçe’ adıyla bir seferberlik ilan ediyoruz