Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi  Lahey’deki Özel Savcılık Bürosu’ndaki ifadesinin sonunda medyaya  konuştu.

“İfademi Özel Odalarda bitirdim. Arka arkaya dört gün boyunca savaş sırasındaki faaliyetlerim hakkında  açıklama yapmak   fırsatında  bulduğuma sevindim ” şeklinde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Thaçi, “Şimdi tanıklığımı yargılamak savcıya ve yargıça kalmış. İfadelerimle ilgili olarak adil ve tarafsız bir şekilde yargılanacağımıza inanıyorum. Herhangi bir suç işlemedim ve UÇK  savaşının Kosova’nın özgürlüğü için adil bir savaş verdiğine inanıyorum “dedi.

“Tanıklığımın uzun sürmesine rağmen, verimli duruşmalar yaptığımızı düşünüyorum” diyen Thaçi, “eğer Özel Mahkeme doğru karar verirse, herhangi bir suç veya ihlal iddiasında bulunmadığım tespit edilecektir” ifadesini kullandı.

Gazeteci tarafından savcı tarafından Dick Marty’nin “Sarı Ev” hakkındaki iddialarınm sorulup sorulmadığına yanıt veren Thaçi,  kendisine sorulmadığını söyledi.

Thaçi,  dört gün yapılan  tanıklığı hakkında herhangi bir bilgi vermesi hakkım sahip olmadığını,  ancak Dick Marty’nin iddiaları hakkında kendisine  soru sorulmadığını belirtti.

Kosovaport.com

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit babasıyla telefonda görüştü

Sonraki Haber

Kosova’da vaka sayısı 5.369’a yükseldi