Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Münih’te düzenlenecek olan Güvenlik Konferansı’na katılmak üzere Almanya’ya hareket etti. Başbakan Albin Kurti, kendisinin de katılacağı konferansla ilgili Thaçi’den görüşme talep etti. Ancak Cumhurbaşkanı, görüşme talebine yanıt vermeden Almanya’ya gitti.

Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Münih şehrinde düzenlenecek olan yıllık Güvenlik Konferansı’nın çalışmalarına katılmak üzere bugün Almanya’ya gitti. Güvenlik Konferansı çalışmaları kapsamında Cumhurbaşkanı Thaçi, Amerikalı üst düzey yetkililer, Ron Johnson, Chris Murphy ve Philip Reeker yanı sıra ABD Başkanı Donald Trump’ın Kosova-Sırbistan diyaloğu özel temsilcisi Büyükelçi Richard Grenell ile görüşmelerde bulunacak. Cumhurbaşkanı Thaçi’nin Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı Siyasi Direktörü Richard Moore ve Slovakya Dışişleri Bakanı Miroslav Lajçak ile de biraraya gelmesi bekleniyor.

Diğer taraftan Başbakan Albin Kurti, kendisinin de katılacağı Güvenlik konferansı öncesi ortak bir dış politika tutumu için Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi’den görüşme talep etti. Ancak Cumhurbaşkanı Thaçi, görüşme talebine yanıt vermeden sabah saatlerinde Almanya’ya hareket etti.

Münih’te 14 – 16 Şubat tarihleri arasında en güçlü Avrupa devletlerinin başkanlarıyla gerçekleşecek Güvenlik Konferansına Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç de katılacak.

 

Kosovaport.com

Önceki Haber

İran destekli terörist grupların Suriye’deki varlığı

Sonraki Haber

Sofya Büyükelçisi Sekizkök, Edirne Valisi Canalp ile bir araya geldi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 × three =