Kosova Cumhurbaşkanı Osmani’den FSK’ya ziyaret

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, “Defender-Europe’23″e adlı tatbikata  katılımın, ortakların güçlü güvenini teyit ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Osmani, Başkomutan sıfatıyla “Defender-Europe’23” saha tatbikatının icrasına ilişkin son hazırlıklar hakkında bilgi almak üzere, Priştine “Adem Jashari” kışlasındaki Kosova Güvenlik Kuvvetleri (FSK) Genelkurmay Başkanlığını ziyaret etti.

Bu vesileyle Osmani’ye, FSK Komutanı General Bashkim  Jashari ve kurmayları tarafından ordudaki  güncel gelişmeler ve devam eden faaliyetler hakkında bilgi verildi.

Cumhurbaşkanı Osmani’ye verilen brifingte, özellikle Amerikan kuvvetlerinin diğer ortak ülkelerin  kuvvetleri  ile birlikte saha tatbikatının  icrası önceksinde son hazırlıklara vurgu yapıldı.

Osmani, FSK’yı başarılı planlama süreci ve “Defender-Europe’23” tatbikatına yönelik hazırlıklardan dolayı  tebrik etti.

Osmani, “Bin 300’den fazla FSK  askerinin Amerikan kuvvetleri ve diğer müttefiklerle birlikte “Defender-Europe’23” saha tatbikatına katılımı ve Kosova Cumhuriyeti’nin ev sahibi ülke statüsü, stratejik gücümüzün güçlü güvenini teyit ediyor. Tatbikata evsahipliği, FSK’nın  profesyonelliğine ve Kosova’nın,  özgürlük ve bölgesel ile küresel barışın korunmasında  Avrupa-Atlantik değerlerinin ilerletilmesine duyulan güvendir” dedi.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Bulgaristan’da son 2 yılda yapılan 5’inci seçim de ülkeyi siyasi krizden çıkaramayacak görünüyor

Read Next

Mostar’da geleneksel Türk kıyafetleri Tanıtıldı