Kosova Cumhurbaşkanı Osmani Üsküp’te

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani’yi resmi törenle karşıladı.

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani-Sadriu’nun Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’ne yaptığı resmi ziyaret kapsamında Cumhurbaşkanları Pendarovski ve Osmani-Sadriu ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Pendarovski, burada yaptığı konuşmada, Kosovalı mevkidaşını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Bugün Cumhurbaşkanı Osmani-Sadriu ile ikili ilişkilerin güncel konuları, her iki ülkenin iç durumu, mevcut ve gelecekteki ekonomik işbirliğimiz hakkında görüş ve bilgi alışverişinde bulunduğumuz anlamlı bir görüşme gerçekleştirdiğimizi belirtmekten memnuniyet duyduğunu kaydeden Pendarovski, “Görüşmelerde ikili ilişkilerdeki olumlu gidişatı vurguladık ve iki ülkenin çeşitli bakanlıkları arasında hükümet düzeyinde temasları müştereken memnuniyetle karşıladık. Farklı kesimlerde karşılıklı işbirliği vatandaşlarımızın yararınadır ve önümüzdeki dönemde daha da yoğun bir şekilde devam etmelidir ve etmelidir.” ifadelerini kullandı.

Pendarovski, “Ekonomik işbirliği açısından, Kosova Cumhuriyeti en büyük ticaret alışverişine sahip olduğumuz 20 ülke listesinde yer almaktadır. 2022’nin son yılında toplam ticaret 482 milyon euro idi. Artan sayılarla ve işbirliği yaptığımız ortak projelerle bu trendin gelecekte de devam etmesini diliyorum.” diye konuştu.

Read Previous

THY Karadağ’da sefer artırdı

Read Next

Anayasa Değişiklikleri Çalışma Grubu kurucu toplantısı başladı