Kosova Cumhurbaşkanı Osmani, Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ı kabul etti

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, Kosova ziyaretini gerçekleştirmekte olan Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı kabul etti.

Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği  Kosova’da Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile bir araya geldi.

Görüşmede, iki ülke arasındaki din eğitimi ve din hizmetleri işbirliği ile  Priştine Merkez Camii ve Külliyesi inşaatındaki çalışmalar ele alındı.

Kabulde, Türkiye’nin  Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, Kosova İslam Birliği Başkanı Naim Tërnava, Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak ile Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin de hazır bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Priştine Merkez Camisi’nin inşaat çalışmalarını yerinde izledi

Kosova İslam Birliği Başkanı Müftü Naim Ternava, Kosova ziyaretini gerçekleştiren Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Eli Erbaş’ı kabul etti.

Müftü Ternava, iki ülke arasında varolan tarihi ve kültürel bağlar kapsamında Erbaş’ın ziyaretinin oldukça değerli olduğunu ifade etti. Müftü Ternava, Türkiye Diyanet Başkanlığı’nın Kosova’ya sunduğu destekler için de teşekkür etti.

Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Eli Erbaş, Kosova ziyateri kapsamında, başkent Priştine’de merkez caminin inşaar çalışmlarını da yerinde izleme fırsatı buldu. Erbaş, projenin planlanan süreç kapsamında devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyarette ayrıca, Ternava ve Erbaş, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Ukrayna, ‘casus’ ilan ettiği Bulgar siyasi parti liderine ülkeye giriş yasağı getirdi

Read Next

Coca-Cola Rusya’daki faaliyetlerini askıya aldı